e-Okul karne notları açıklandı

16.06.2016 - 18:04:41
e-Okul karne notları açıklandı

e-Okul karne notları açıklandı

e-Okul karne notları ve sonuçları belli oldu. 17 Haziran Cuma günü okulların kapanıyor ve öğrenciler hangi dersten kaç puan aldığını e-Okul üzerinden öğrenebiliyor. Yazılı ve sözlü notlarının sisteme girilmesiyle birlikte veliler de sonuçları öğrenebiliyor

 

 

 

e-Okul karne notlarını öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz. Merakla beklenen karne notları e-Okul üzerindeki yerini aldı. Yazılı sonuçlarının belirli aralıklarla sisteme girildiği e-Okul üzerinden artık hangi dersten kaç puan aldığınızı görebilirsiniz.

e-Okul giriş için tıklayınız

e-Okul VBS ekranı son zamanların en yoğun günlerini yaşıyor. Milyonlarca öğrenci büyük bir merakla karne notlarını incelemek istiyor. Sonuçların ise e-Okul üzerinden açıklanması sonucu veliler ve öğretmenler büyük bir merakla sisteme akın ediyor. Açıklanan sonuçlara göre ise karne notları belli oluyor.

E-okul girişi nasıl yapılır?
E-Okul girişi yapmak oldukça kolaydır. İlk yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklamanız. Daha sonra açılan sayfadaki ’öğrenci kimlik no’ , ’Öğrenci okul no’ ve yan tarafında çıkan resimdeki rakamları yazarak giriş tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen ekranda öğrenciyi doğrulamak ve sorulan sorulara göre T.C kimlik no üzerindeki bilgileri girmeniz gerekecek. Bu işlemlerin ardından e-okul öğrenci sayfasına girişini tamamlamış oluyorsunuz.

E-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.

E-Okul ile hangi sorgulamalar yapılır?
E-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

E-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

E-Okul Şifre alma işlemleri neler?
E-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.
E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz;
Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız.
Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada; ’Öğrenci T.C Kimlik No’, ’Öğrenci Okul No’ ve ’Resimdeki Rakamlar’ şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.
Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ’Giriş’ seçeneğine tıkayınız.
Veliler bu şekilde e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra aşağıda belirtmiş olduğumuz öğrencilerle ilgili şu bilgilere ulaşabilirler;
Devamsızlık durumu,
Sınav, proje ve davranış notları,
Takdir, teşekkür belgesi gibi belgelerin bilgisi,
Gelişim raporları,
Karne notları.

Bu haber 3070 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Reklamlar