Haber

Telefonunuzu kullandığınız parmağınız diğerinden daha büyük olabilir

14.06.2016 - 14:02:24
Telefonunuzu kullandığınız parmağınız diğerinden daha büyük olabilir

Yeni yapılan bir çalışma özellikle baş parmağınızın diğerinden daha büyük olabileceğini iddia ediyor

 

 

 

Parmağınızı kontrol edin !


Çünkü yeni bir çalışma Birleşik Krallık’ta her 20 yetişkinden 1’inin telefonunu kullandığı parmağının diğerinden daha büyük olduğunu gösteriyor. Birleşik Krallık ve Türkiye’nin telefon/nüfus oranını düşünecek olursak ülkemizde belki bu oran daha yüksek olabilir. Çalışma bunun sebebinin tahmin edebileceğiniz üzere ekrana dokunma ve kaydırma gibi eylemler olduğunu gösteriyor.Bu kaydırma hareketlerinin uzun süreli olması durumunda kasların zorlanması ve genişlemesine neden olması da çalışmanın tahmini bir sonucu.

Parmaklarının diğerinden daha büyük olduğunu düşünen katılımcıların parmak büyüme artışı diğer parmaklarına nazaran tahmini %15 civarlarında. Gerçekten az bir oran değil.

Akıllı telefonlar hayatlarımızın bir parçası artık, hatta basma ve kaydrma hareketleri de hayatımızın bir parçası. Dolayısıyla vücut organlarımız da buna uyum sağlamaya çalışıyor. Ütopik bir tahminde bulunmak gerekirse belkide ilerde belki yüzyıl sonrası için torunlarımızın parmakları orantısızca gelişim göstermiş olacak, kim bilir.

Bu haber 4716 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Reklamlar