Duyurular

NetApp, veri koruma yazılımlarını güçlendirdi

21.07.2016 - 21:15:17
NetApp, veri koruma yazılımlarını güçlendirdi

NetApp, veri koruma yazılımlarını güçlendirdi

Veri koruma yazılımlarının son sürümleri, veri kaybı riskini daha da azaltırken tercih edilebilecek bulut kaynaklarının sayısını da artırıyor.

 

 

 

 

NetApp (NASDAQ: NTAP), NetApp OnCommand Insight yazılımının da dahil olduğu veri koruma yazılımlarında yaptığı yeni geliştirmeleri duyurdu. Şirket aynı zamanda müşterilerinin ticari faaliyetlerinin doğru bulut kaynakları ile sürdürülebilirliğine ve veri kaybı risklerini azaltmalarına yardımcı olmak amacıyla Microsoft Office 365 için NetApp veri koruma çözümlerini de tanıttı.

OnCommand Insight yazılımı, kompleks kurumsal ortamlar içerisinde operasyonel akıl, ticari sezgi ve BT ekosistemi entegrasyonu sağlıyor. OnCommand Insight, BT takımlarının maliyetleri düşürerek, verimliliği artırarak ve riskleri azaltarak ticari ihtiyaçları daha hızı bir şekilde karşılamasını mümkün hale getiriyor. OnCommand Insight yazılımının son sürümü, kurumlara kapasitelerini ve performanslarını yönetmelerinde ve BT uygulamalarına ve hizmetlerine yönelik riskleri tespit etmelerinde yardımcı olan yeni raporlar ve kontrol paneli ile basit bir yönetim imkânı sunuyor. OnCommand Unified Manager ve OnCommand Performance Manager arasında kurulan daha güçlü entegrasyon sayesinde, kullanıcılar depolama kümelerini kapsamlı bir şekilde görebilirken aynı zamanda sorunsuz ve özelleştirilebilir bir yönetim deneyimine de sahip olacak.

Microsoft Office 365 için açıklanan NetApp veri koruma çözümleri ise SharePoint Online, OneDrive for Business ve Exchange Online verilerinin güvenli bir biçimde yedeklenmesini ve geri yüklenmesini sağlıyor. Verilerini Office 365’e taşıyan kurumsal müşteriler; uygun maliyetli ve uzun vadeli depolama için NetApp StorageGRID Webscale ile buluta entegre edilmiş depolama için NetApp AltaVault depolamayı veya kurum içi depolama için NetApp All Flash FAS ve FAS depolama sistemlerini tercih edebiliyor. Bu çözüm aynı zamanda veriler üzerinde tam kontrol sağlayan yüksek performanslı ve düşük gecikme süreli depolama için NetApp özel depolama ile de birleştirilebiliyor.

NetApp ayrıca aşağıdaki çözümlerin yeni sürümlerini de duyurdu:

AltaVault – AltaVault bulut entegre depolama, veri kurtarmayı hızlandırarak ve riskleri azaltarak, müşterilerin verilerini herhangi bir bulut sistemine güvenli bir şekilde yedeklemesini sağlıyor. Yeni dört bulut hizmet sağlayıcısının eklenmesi ve bir dizi yedekleme yazılımı ve hipervizörler ile entegrasyon sayesinde kullanıcılar artık bulut içerisinde bulunan ofislerini kuruyabilecek.

SnapCenter – NetApp SnapCenter yazılımı; uygulama ve veritabanı yöneticilerinin, veri koruması ve kopyalamasının kendi kendini yönetmesini sağlayarak kurumlara yardım ediyor. Yeni sürüm şimdi merkezi yönetim arayüzü üzerinden SQL Server ve Oracle veritabanlarının yedeklenmesini, geri yüklenmesini ve klonlanmasını da kapsıyor.

MetroCluster – NetApp MetroCluster teknolojisini kullanan müşteriler, 300 km’ye varan artırılmış replikasyon mesafesi sayesinde altyapılarının çalışabilirliğine daha iyi destek vererek bölgesel felaketlerin etkisinden kaçınabiliyor.

SnapMirror – NetApp SnapMirror birleşik replikasyon, müşterilerin felaket kurtarma ve yedekleme için maliyetleri düşürmesini ve verimliliği artırmasını mümkün hale getiriyor. Artık SnapMirror lisansı satın alan müşteriler, uzaktan veri replikasyonu ve otomatik şekilde sürekli devam eden yedekleme ve geri yükleme özelliklerini kullanabilmeleri için NetApp SnapVault lisansının da sahibi olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan NetApp Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı, "Veriler artık BT için bir zorluk değil, stratejik ticari değerdir. Veriden tam olarak faydalanmak için iş gücünün, stratejik partnerlerden oluşan ekosistemin ve kurum genelinde veri korumasına yönelik entegre bir yaklaşımın katılımı gereklidir. Verilerin türüne ve konumuna veya altyapıya bağlı olmaksızın müşterilerimize veri yönetimlerini ve korumasını basitleştirmesine yardımcı oluyoruz." dedi.

Veritas Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Simon Jelley ise "Veritas NetBackup ve NetApp AltaVault çözümlerinin bir araya gelmesi müşterilerin yedekleme altyapılarına yaptıkları yatırımlarını koruyarak bulut ekonomisinin avantajlarından faydalanmasını sağlıyor. NetBackup ve AltaVault bulut entegre depolamanın bir araya gelmesi sayesinde müşteriler, büyük maliyet tasarrufu elde ederek verilerini neredeyse bütün bulut depolama platformlarına güvenli bir şekilde yedekleyebiliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Konuyla ilgili yorumda bulunan IDC Storage Grup Araştırma Direktörü Phil Goodwin, "Veri koruma ve kurtarma yazılımları pazarı sağlam bir büyüme sergilemeye devam ediyor. Sanal bilişim ve bulut bilişim alanındaki gelişmeler ile hızlı veri kurtarmaya olan ihtiyaç BT işletmelerini sürekli bir şekilde veri koruma stratejilerini artırmaya itiyor. NetApp’ın veri koruma portföyü bulut-entegre yedekleme ve arşivlemeden iki taraf arasında yüksek kullanılabilirliğe kadar maliyet, kurtarma süresi ve riski dengeleyen bir dizi çözüm sunuyor." dedi.

Cerner I&O Platformlar Direktörü Jim Avazpour ise açıklamasında şunları söyledi: "Müşterilerimiz ile çalışırken, sistemlerini yeni verilere yöneltme ve taşıma süreçlerini çok kısa bir sürede tamamlıyoruz. Başta hastaneler olmak üzere sağlık hizmetlerinde bir servis kesintisi yaşanmıyor. NetApp OnCommand Insight ile herhangi bir arızayı servis kesintisi olmadan proaktif bir şekilde belirleyip müdahale edebiliyor ve çalışma saatleri içerisinde müşterilerimizin verilerini güvenli bir biçimde taşıyabiliyoruz."

Bu haber 645 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Reklamlar