Duyurular

Facebook’a 1 milyar dolarlık tazminat davası!

21.07.2016 - 11:29:39
Facebook’a 1 milyar dolarlık tazminat davası!

Facebook’a 1 milyar dolarlık tazminat davası!

Facebook, Amerika’da son derece ciddi suçlamalarla karşı karşıya kaldı.

 

 

 

 

Kurulduğundan beri dünya çapında büyük ilgi gören ve kullanıcı sayısı milyarları aşan Facebook, İsrail’de Hamas saldırısında yakınlarını kaybeden bir grup ABD vatandaşının açtığı 1 milyar dolarlık tazminat davasıyla karşı karşıya kaldı.

ABD’nin New York şehrinde bir mahkemede açılan davada sosyal paylaşım sitesi Facebook, İsrail’deki saldırılardan sorumlu tutulan Hamas’a platform sunmakla suçlandı.

1 milyar dolarlık tazminat davası

İsrail’de düzenlenen saldırılarda yakınlarını kaybeden bir grup ABD vatandaşı, sosyal medya devi Facebook aleyhine 1 milyar dolarlık tazminat davası açtı.

New York’ta bir mahkemede açılan davada Facebook, saldırılardan sorumlu tutulan radikal İslamcı Hamas örgütüne platform sunmakla suçlandı. 60 sayfalık şikayet dilekçesinde, "İşin özü, Hamas Facebook’u terör aracı olarak kullanmaktadır" denildi.

Facebook’tan ilk açıklama

Facebook’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise "şiddete cesaretlendiren, tehditlere, terörizme ve nefrete yer veren içeriklere izin verilmediği" belirtildi. Açıklamada, kullanıcıların bu tür içerikleri kendilerine bildirmeleri konusunda uyarıldığı vurgulandı.

Facebook, konuyla ilgili bilgi almak üzere kendisine başvuruda bulunan Bloomberg muhabirine ise "Hukuki meselelerde açıklama yapmıyoruz" yanıtını verdi.

 

 

 

Bu haber 1389 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Reklamlar