Duyurular

Darbeciler Turkcell’in Gebze’deki merkezini bastı

21.07.2016 - 11:53:36
Darbeciler Turkcell’in Gebze’deki merkezini bastı

Darbeciler Turkcell’in Gebze’deki merkezini bastı

Fethullahçı Terör Örgütü’ne bağlı bir grup askerin darbe girişiminde bulunduğu gece Turkcell’de baskına uğramış.

 

 

 

 

 

Turkcell tarafından yaptırılan ve Türkiye’nin en büyüğü olma özelliği taşıyan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımıyla Gebze’de açılan veri merkezide darbeciler tarafından baskına uğramış

Fethullahçı Terör Örgütü’ne bağlı bir grup asker darbe girişiminde bulunduğu gece TÜRKSAT’ın Gölbaşı’ndaki tesislerine askeri helikopterlerle saldırmıştı.  Saldırıda Türksat’ta çalışan 2 personel şehit olmuş 3 çalışan yaralanmıştı. Aynı gece geçtiğimiz Haziran ayında açılan, Turkcell Gebze Veri Merkezi’de darbecilerin hedefindeydi.

Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu baskıya rağmen iletişimi kesmedikleri o geceyi anlattı:

"Gebze Data Center’ımıza gelen bir grup kalkışmacı oradaki personelimizin ellerindeki cihazları aldı. Fakat tabii ki biz tek bir merkezden yönetilen bir altyapıya sahip değiliz. Orada yaptıkları bir sonuç vermedi. İnterneti kesmemizi yavaşlatmamızı istediler. Biz iletişimi kesmedik aksine katbekat artırdık. Onların tankları varsa vatandaşlarımızın da cep telefonları vardı. Hep söylüyoruz dijital yayıncılığın da önemi bir kez daha görüldü. Uydu yayınları kesilirken internet üzerinden yayın yapan bizim gibi platformlar haber akışını sonuna kadar sağladı. Başka telekom şirketleri daha büyük saldırılarla karşı karşıya kaldı.

Türksat’ta bir arkadaşımızı da şehit verdik. Onların da kayıplarını üzüntüyle bildirmek isterim. Tüm demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hiç şüphe yok ki iletişimin durdurulması ve halkımızın bilgilere ulaşamaması, Cumhurbaşkanı’mız ve Başbakan’ımızdan gelen mesajları engellemek amacını güdüyordu. 4.5G’nin de önemi bir kez daha görüldü. Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın görüntülü haber kanalına bağlanması o gecenin en önemli noktalarından biriydi. Biz iletişime güç verdik sağlıklı bağlantı yerini buldu." "Onların tankları varsa vatandaşlarımızın da cep telefonları vardı. Darbe girişimini demokrasi şölenine çevirdiler. Başka ülkede olsa böyle bir tepkiyi göremezdik. Çılgın Türkler bunu da yaptı” diyen Terzioğlu şöyle konuştu: “Olay esnasında 190 bine yakın vatandaşımız da yurtdışındaydı. Hem onlara hem de Türkiye’nin her yerindeki 35 milyon kullanıcıımıza kesintisiz hizmet verdik. İletişimlerini devam ettirmek için hem konuşma süresi hem de mesajlaşma ve internet kullanımı anlamında ücretsiz tanımlamalar yaptık. Yurtdışındaki müşterilerimiz de dahil olmak üzere. Tüm bunların bize maliyeti 400 milyon lirayı buldu ama bu ülkeye feda olsun. Halkımız sayesinde demokrasi kazandı."

Bu haber 1384 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Reklamlar