Duyurular

Apple Music kullanıcılarına müjde!

8.07.2016 - 14:39:42
Apple Music kullanıcılarına müjde!

Apple Music kullanıcılarına müjde!

Apple’dan Tidal hamlesi…

 

 

 

 

 

Wall Street Journal tarafından duyurulan bir haberde, Apple’ın Jay-z’ye ait olan, Kanye West ve Beyonce gibi dünyaca ünlü sanatçıların yeni projelerini öncelikli olarak sunduğu Tidal müzik yayın platformunu satın almak için düğmeye bastığını belirtti. Şuan için kesin olarak satın alma hamlesinin gerçekleştirilmediği belirtilse de Apple Music’in Spotify ile girdiği mücadelede bir adım öne geçmeye hazırlandığı söyleniyor.

Tidal, 2015 yılının Mart ayında 56 Milyon Dolar karşılığında Jay Z’ye satılmıştı. Apple, kendi müzik uygulamasında pek çok ünlü ismin yeni çalışmalarını diğer platformlardan önce sunduğunu söylese de, bu konuda Tidal’in Apple Music’ten daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Sebebi ise Jay Z’nin müzik sektöründe bağlantılı olduğu pek çok ünlü ismi Tidal’e çekmesi. Beyonce, Kanye West, Madonna, Coldplay, Alicia Keys, Daft Punk, Calvin Harris, Rihanna, Nicki Minaj ve Usher gibi pek çok sanatçı yeni çalışmaları için Tidal’i seçmektedir.

Apple, müzik uygulamalarını özellikle mobil pazar için gelecek vadeden bir yatırım olarak görüyor. Apple Music’in şuan için önünde olan Spotify, “Discovery Weekly” ve online modda ücretsiz dinleme  fırsatlarıyla cazibe merkezi konumunda. İki tarafta da aylık ücretler 10 ₺. Tidal’in premium hizmet bedeli ise aylık 20 ₺.  Mevcut müzik havuzun daha geniş olması nedeniyle kullanıcıların büyük çoğunluğu tercihlerini Spotify’dan yana kullanmaktadır. İOS ve OS X kullanıcıları şuan için Spotify indirip müzik dinleyebiliyorlar. Ancak olası bir satın alma hamlesinde Apple, Tidal ile daha da güçlenen Apple Music için AppStore’da sunduğu Spotify desteğini kaldırırsa, Spotify’ın mevcut dinleyicilerinin Apple Music’e yönelmesi işten bile olmayacak.

 

Bu haber 789 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Reklamlar