Duyurular

Google sizin hakkınızda neler biliyor?

5.07.2016 - 14:31:45
Google sizin hakkınızda neler biliyor?

Google sizin hakkınızda neler biliyor?

Google’ın sizin hakkınızda neler biliyor ve neden bu bilgileri topluyor?

 

 

 

 

Artık Google ziyaretçileriyle ilgili topladığı verilere daha da odaklanıyor.Son verilere göre dünya üzerindeki internet kullanıcılarının %89.4’ün arama motoru olarak Google’ı kullandığını da düşünürsek bu odaklanma dünyanın büyük çoğunluğunun bilgilerinin bilinmesi anlamına geliyor.Bu sizi bir nebze korkutabilir ama teknoloji devinin ziyaretçileri hakkında topladığı veriler artık yeni devreye sokulan My Activity(Etkinliğim) özelliğiyle görülebiliyor.Aynı zamanda bu özellik size reklamlarınızı da kişiselleştirme olanağı sunmakta.

 

My Activity özelliğinin sınırları sadece görünen tarafı değil.Bu özellik size aynı zamanda Android platformunda Google tarafından saklanan veriler dahilinde ilgili olduğunuz uygulamaları da önerebilmekte.

 

 

Google’da arama yaparken Chrome, Safari, Firefox vb. hangi tarayıcı kullanıyor olursanız olun kişisel kaynaklarınız dahilinde girdiğiniz online sayfaların izlerini istediğiniz zaman bulabilir ve onları silebilirsiniz.

Google bir dizi nedenlerle bu bilgileri toplamaya devam ediyor.Ama en belirgin neden reklamların kişiselleştirilmesi yönünde.Bu bağlamda Google sitelerinde bireysel kullanıcılar için uyarlanmış reklamların görüntülenmesi sağlanıyor.Diğer bir neden ise arama deneyiminin daha hızlı, daha akıllı ve daha faydalı olmasını sağlamak.Aynı zamanda Google üçüncü taraf sitelere de belirli kullanıcıların reklam kişiselliği verilerini de göndermekte.Ayrıca bu üçüncü taraf sitelerin 2 milyondan fazlasının kişisellik verileri gizli tutulmakta.

My Activity(Etkinliğim) özelliğinin tanımış olduğu bu reklam politikasına girmek tamamen sizin isteğinize bağlı.

Eğer Google’ın gizlilik esaslarına güveniyorsanız ve özelliği aktif etmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.Aynı zamanda arama deneyimizi kontrol etmek ve onlar üzerinde değişiklikler yapmak istiyorsanız da burayatıklayabilirsiniz.

 

Bu haber 765 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Reklamlar