Duyurular

iPhone 7’nin Home tuşu nasıl olacak?

17.06.2016 - 22:54:58
iPhone 7’nin Home tuşu nasıl olacak?

iPhone 7’nin Home tuşu nasıl olacak?

iPhone 7 cephesinden sızıntılar gelmeye devam ediyor. Apple’ın iPhone 7 ile birlikte home tuşunda değişikliğe gideceği ortaya çıktı.

 

 

 

 

Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenilen yeni akıllı telefonu iPhone 7 hakkında, yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Donanımsal anlamda büyük değişikliklerin beklendiği telefon, daha gelişmiş bir home tuşuna sahip olacak. Mobipicker tarafından sızdırılan görsellerde iPhone 7 ile birlikte home tuşunun dokunmatik hale getirildiği görülüyor. Zira, tuş oldukça sabit ve boşluksuz bir görüntüye sahip.

Apple tuş arızalarından kurtulmak istiyor!

Apple’ın fiziksel home tuşuna veda etmesinin bir diğer sebebi olarak, özellikle iPhone 5 serisinde yoğun kullanım sonucu yaşanan tuş arızaları gösteriliyor. Tuşta birden fazla parça bulunması arıza olasılığını artırıyor. Ayrıca, Apple’ın su geçirmezlik çabaları nedeniyle fiziksel tuşu ortadan kaldırmak istediğide sızıntılar arasında yer alıyor. Dokunmatik tuş yapısına geçiş ile birlikte telefonun kilidini açmak için bir defa dokunmanın yeterli olduğu, Siri’yi açmak için ise basılı tutmak gerektiği belirtiliyor. Tabi, görselin doğruluğu hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ancak, Apple’ın iPhone 7 için yeni bir home tuşu üzerinde çalıştığı uzun süredir söyleniyordu. iPhone 7 ile birlikte bu tür küçük farklılıkların yanı sıra tasarımsal anlamda ciddi değişiklikler yaşanması beklenmiyor. Apple’ın iPhone 6s serisi ile benzer tasarımsal çizgiler tercih edeceği söyleniyor.

Bu haber 855 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Reklamlar