Duyurular

Ronaldo’nun yükselişi dünya gündeminde

8.07.2016 - 15:39:52
Ronaldo’nun yükselişi dünya gündeminde

Ronaldo’nun yükselişi dünya gündeminde

Galler maçında attığı inanılmaz golle gündeme oturan Portekizli yıldızın 76 santim yükseğe nasıl sıçradığı ortaya çıktı. Cristiano Ronaldo’nun ‘quadricep’s isimli kasının normal bir insandan çok daha güçlü olduğu belirlendi.

 

 

 

 

 

EURO 2016’da Portekiz, Galler’i 2-0 yenerek yarı finale yükselmiş, Cristiano Ronamdo’nun golü gündeme oturmuştu... Yıldız futbolcunun kafayla attığı golde yaptığı müthiş sıçrayış özellikle sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. 

0.85 SANİYE ASILI KALDI!

Yapılan ölçümlere göre Ronaldo, Galler maçında tam 76 santim yükseğe çıktı. Ayrıca havada 0.85 saniye asılı kalmayı da başardı. Portekizli yıldız şu anda dünyanın en iyi sıçrayan ve havana en uzun kalan futbolcusu durumunda. Labaratuvar koşullarında 86 santime kadar yükselebilen Ronaldo’nun bunu nasıl başardığı da merak konusu... Alınan bilgilere göre Real Madrid’in yıldızının iki önemli özelliği var. İlki, Ronaldo sıçradıktan sonra dizlerini kırarak baldırlarını kalçasına yaklaştırıyor. Bu hareketin sonucunda normalde bel hizasında olan vücudun ağırlık merkezini daha yukarıya taşıyor. Böyle olunca da havada kalma süresi uzuyor. Ronaldo’nun diğer sırrı quadriceps kasının gücü. Sıçrama anında pek çok kas çalışıyor ama en etkili olan üst bacak kası olan quadriceps. Ronaldo’nun bu kası normal insanlardan çok daha güçlü...

Bu haber 1123 kişi tarafından okundu.

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Reklamlar