Duyurular

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Ağustos 2016’da sona eriyor.

2.06.2016 - 00:16:02
Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Ağustos 2016’da sona eriyor.

Şimdiye kadar gördüğünüz en iyi Windows. Windows 10’la beraber bir aygıttan diğerine sorunsuz geçebilmeniz için tasarlandı. Hızlı ve uyumludur. Hatta gerçek kişilerle ücretsiz yazışarak veya telefonla destek alabilirsiniz. Windows 10 ile mükemmel işler yapmak şimdi her zamankinden daha kolay.

İşini tam yapar

Windows 10, bildiğiniz Windows’la çok seveceğiniz yenilikleri bir araya getiriyor. InstantGo1gibi teknolojiler bilgisayarınızı hemen çalıştırmanızı ve kaldığınız yerden başlamanızı sağlar. Ayrıca kötü amaçlı yazılımlardan korunmaya yardımcı olmak amacıyla Windows 10’da bugüne kadar olandan daha fazla yerleşik güvenlik özellikleri mevcuttur.

Aynı anda birden fazla iş

Dört farklı pencereyi aynı ekrana yerleştirerek aynı anda daha çok iş yapın. Ekran kalabalıklaşmaya mı başladı? Daha fazla alana sahip olmak için sanal masaüstü oluşturup, sadece istediğiniz öğelerle çalışın. Ayrıca, tüm bildirimleriniz ve önemli ayarlarınız ulaşılması kolay bir ekranda toplanır.

Microsoft Edge

Web’in sizin istediğiniz şekilde çalışmasını sağlamak için tasarlanmış yepyeni bir tarayıcı. Doğrudan web sayfaları üzerine yazın ve bağlantı ve notlarınızı başkalarıyla paylaşın. Dikkati dağıtan şeyleri ortadan kaldıran okuma görünümünü çok beğeneceksiniz. Ayrıca, aradıklarınızı bulmanızı hızlandıracak geliştirilmiş bir adres çubuğu da var.

Süreklilik

En iyi ekran daima sizin o anda baktığınız ekrandır, çünkü Windows 10, deneyiminizi o anda yaptığınız işlemlere ve cihazınıza uygun olarak iyileştirir. Ekran özellikleri kolay gezinmeye uygundur ve uygulamalar, en küçük ekrandan en büyüğüne sorunsuzca uyum sağlar.

Oyun ve Xbox

Xbox One oyunlarınızı Windows 10 PC, dizüstü bilgisayar ve tabletinizde oynayın. Game DVR özelliğini kullanarak kahramanınızın en müthiş hareketlerini kaydedebilir ve oyunu bırakmadan hemen arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Gereksinimler

Gerekli İşlemci

1 GHz veya daha hızlı işlemci

Gerekli Bellek

32 bit için 1 GB RAM; 64 bit için 2 GB

Gerekli Sabit Disk Alanı

20 GB’a kadar kullanılabilir sabit disk alanı

Gerekli ekran kartı

800 x 600 veya daha yüksek ekran çözünürlüğü. WDDM sürücülü DirectX® 9 grafik işlemci

Gerekli bağlantı

İnternet erişimi (ücret uygulanabilir)

Diğer sistem gereksinimleri

Bazı özellikler için Microsoft hesabı gereklidir. DVD seyretmek için ayrı bir DVD oynatıcı yazılım gerekir.

Ek Sistem Gereksinimleri

Ekte verilen ve ayrıca microsoft.com/useterms adresinde de bulunan Lisans Koşullarını kabul etmelisiniz.

Etkinleştirme gereklidir • Tek lisans • USB 3.0’te 32 ve 64 bit

Bu Windows 10’un tam sürümüdür; Yüklemeden önce dosyalarınızı yedeklemenizi öneririz. Eğer Windows 7 SP1 veya 8.1 Güncelleştirme kullanıyorsanız, sınırlı bir süre Windows 10’a ücretsiz yükseltmek için windows.com/windows10upgrade adresini ziyaret edin; dosyalarınız kolayca aktarılacaktır. Windows Media Center, Windows 10’da yoktur. Uygulamalar ve özellikler ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Destek süresi boyunca güncellemeler otomatik olarak etkinleştirilmiştir; zaman içinde ek gereksinimler uygulanabilir. Dokunmatik özellik gibi bazı özellikler için yeni bir cihaz gerekebilir. Uyumluluk, destek süresi ve diğer önemli yükleme bilgilerini kontrol etmek için aygıt üreticinizin internet sitesini ve windows.com/windows10specs adresini ziyaret edin.

* Windows 10 Yükseltme Teklifi, zaten sahibi olduğunuz aygıtlar dahil olmak üzere koşulları uygun Windows 7 ve Windows 8.1 aygıtları için geçerlidir. Bazı donanım/yazılım gereksinimleri vardır ve özelliklerin kullanılabilirliği, aygıta ve pazara göre değişebilir. Windows Telefon 8.1 aygıtları için Windows 10 yükseltmenin kullanılabilirliği, OEM, mobil işletmecisi veya telefon operatörüne göre değişebilir. Aygıtlar internete bağlanmalı ve Windows Update etkinleştirilmelidir. Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 Güncellemesi gereklidir. Bazı sürümler hariçtir: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, ve Windows RT/RT 8.1. Toplu lisans kapsamındaki Aktif Yazılım Garantisi müşterileri, Windows 10 yükseltmesini bu teklifin dışında edinme imkanına sahiptir. Uyumluluk ve diğer önemli yükleme bilgileri için aygıt üreticinizin internet adresini ve Windows 10 Özellikler sayfasını ziyaret edin. Güncellemeler için ileride ek gereksinimler gerekebilir.

[1] Donanıma bağlı

[2] Uygulama deneyimleri değişiklik gösterebilir.

[3] Windows Hello, parmak izi okuyucu, aydınlatmalı IR algılayıcı veya diğer biyometrik algılayıcılar gibi özel donanım gerektirir.

[4] Bazı özellikler için Geniş bantlı İnternet bağlantısı gereklidir. (İnternet Hizmet Sağlayıcısı ücretleri uygulanır). Xbox Live özellikleri yalnızca Xbox Live destekli ülkelerde, desteklenen oyunlar için geçerlidir, bkz: xbox.com/live/countries. 2015 yılında aygıtlar arası oynama özelliğini destekleyen sınırlı sayıda oyun bulunmaktadır; ilave oyunlar eklenecektir. Bir seferde bir aygıta akış; Birden fazla oyuncuyla Xbox One’dan akış gerçekleştirme, ev ağı bağlantısı ve Xbox Live Gold üyeliği gerektirir (ayrıca satılır); Xbox One’da birden fazla oyuncuyla oynamak için de Gold gerekir. DirectX 12, sadece desteklenen oyunlar ve grafik işlemcilerle kullanılabilir. Game DVR sadece uygun donanımla kullanılabilir. Oyunların Xbox One, PC/Tablet ve telefon sürümlerinin tümü ayrı satılır.

Ücretsiz yükseltmenin AĞUSTOS 2016 Tarihinde sona ereceği duyuruldu.

Kaynak: www.microsoft.com

 

Bu haber 5603 kişi tarafından okundu.
Fotoğraflar

EN SON EKLENENLER

YORUMLAR

Henüz yorum eklenmemiş.

YORUM YAZ

Reklamlar